Информация для пользователей

09.12.2019

Інформаційно-технологічний супровід (грудень 2019 року)

У поточному інформаційному листі:

  1. Важлива інформація.
  2. Дайджест нових матеріалів, опублікованих з моменту попереднього огляду.
  3. Ціни.

1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Подарункова акція «Зима з ІТС»

Оголошуємо про початок акції «Зима з ІТС». Акція проводиться в період з грудня 2019 року по лютий 2020 року (включно). В акції можуть взяти участь користувачі, які уклали платний договір ІТС рівня ПРОФ на 12 місяців або пільговий договір ІТС рівня ПРОФ за схемою 8 + 4 з грудня 2019 року або січня-лютого 2020 р. Учасники акції отримають в подарунок брендовану надувну подушку з чохлом.

Дізнатися докладніше про правила проведення та зареєструватися в акції можна на сторінці https://its.1c.ua/zima.

Доступ до сервісу ІС ІТС

Всі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ, ІТС для віддаленого офісу, а також договір ІТС для Партнерів, отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті http://its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до технічної документації).

Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.

До уваги користувачів і партнерів!

Доступ до ІС ІТС здійснюється з використанням облікового запису Порталу ІТС. Тобто окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС (https://its.1c.ua) не потрібно, користувач входить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС (https://portal.1c.eu/) .

Як зареєструватися на Порталі ІТС, описано в розділі «Як отримати доступ до інформаційної системи ІТС» (https://its.1c.ua/db/aboutitsu#content:23:hdoc).

Перевірити реєстрацію договору ІТС можна в особистому кабінеті Порталу ІТС в розділі «Договори».

З усіх питань щодо роботи з інформаційною системою ІТС і сайту its.1c.ua звертайтеся за адресою web-its@1c.ua .

Питання про роботу Порталу ІТС (portal.1c.eu) можна задавати на webits-info@1c.ua .

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ПЕРЕГЛЯДУ

Методична підтримка типових рішень BAS

У поточному випуску в розділі «Огляд функціональності програм BAS» рекомендуємо ознайомитися з методикою оперативного управління виробництвом. Матеріали підрозділу знаходяться у відкритому доступі, що забезпечує можливість ознайомлення з функціональністю рішень BAS всіх користувачів, незалежно від наявності чинного договору ІТС.

Користувачам рішень BAS ERP і BAS Комплексне управління підприємством в розділі «Кадровий облік і розрахунок заробітної плати» рекомендуємо ознайомитися з порядком нарахування оплати за тарифними розрядами.

Для користувачів рішень BAS ERP, BAS Комплексне управління підприємством і BAS Управління торгівлею в розділі «Сервісні функції» представлена ​​методика автоматичного оновлення періодичної нормативно-довідкової інформації за допомогою нового сервісу «RDI Serviсe». Сервіс дозволяє оновлювати регламентовану інформацію про ставки податків і зборів, індексах інфляцій, курсах валют, а також класифікатор банків, класифікатор професій, класифікатор КОАТУУ, класифікатор УКТЗЕД, класифікатор ДКПП, класифікатор підстав звільнення за КЗпП та інше.

Користувачам конфігурації BAS Управління торгівлею в розділі «Адміністрування інформаційної бази» рекомендуємо ознайомитися з настройками обмеження доступу за допомогою груп доступу.

Для користувачів конфігурації BAS Бухгалтерія в розділі «Валютні операції» опубліковані основні принципи обліку операцій в іноземній валюті, а також на прикладі розглянуто розрахунок курсових різниць за історичним курсом в разі отримання авансів від покупця.

У розділі «Заробітна плата» представлені методики індексації зарплати співробітників, які працюють за основним місцем роботи і за сумісництвом.

Розділ «Облік витрат» доповнено порядком оформлення завершальних операцій закриття місяця.

У новому розділі «Роздрібна торгівля» представлені способи обліку товарів в роздрібній торгівлі. Підрозділ «Облік ПДВ» розділу «Податковий облік» доповнений методиками:

— використання запасів в неоподатковуваної ПДВ діяльності в процесі роботи;

— заповнення форм податкових документів в залежності від делегованих прав філії / структурного підрозділу;

— зміни податкових реквізитів контрагента;

— заповнення документа «Зміна податкового призначення запасів»;

— коригування податкових зобов’язань при зміні цільового призначення запасів;

— відображення ПДВ при отриманні послуг від нерезидента.

У розділі «Сервісні функції» опублікована методика завантаження курсів валют з сайту ІТС. У матеріалі представлений архів курсів валют, який оновлюється щомісяця і містить інформацію про курси валют за попередній рік (попередній робочий період, рівний році).

Методична підтримка типових рішень 1С:ПІДПРИЄМСТВО 8

У поточному випуску для користувачів типової госпрозрахункової конфігурації «Управління торговим підпріємством для України» в розділі «Розрахунок заробітної плати» опублікована методика оплати праці за час простоїв. У розділі «Облік малоцінних активів» рекомендуємо ознайомитися з оновленою методикою обліку малоцінних активів.

Для користувачів конфігурацій «Управління торговим підпріємством для України» і «Управління виробничим підпріємством для України» оновлена ​​методика пооб’єктного і кількісного обліку малоцінних активів.

Користувачам конфігурації «Управління невеликою фірмою для України» рекомендуємо ознайомитися зі статтями, автором яких є Ганна Федосюк, фахівець-консультант компанії «ХВОЯ Інтегра» (http://hvoya.com.ua/) . У матеріалах розглянуті різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску в розділі «Облік запасів» представлена ​​методика планування продажів. А саме, описаний механізм складання планів продажів на наступний місяць, квартал або рік, з деталізацією по номенклатурі і характеристикам, а також замовленнями покупців, що істотно полегшує виконання план-фактного аналізу продажів, який є невід’ємною частиною процесу по управлінню продажами.

Для користувачів типових госпрозрахункових конфігурацій оновлений архів курсів валют за попередній рік, який завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опублікований архів курсів валют за період «грудень 2018 року — листопад 2019 року».

Консультації з питань роботи рішень BAS

У рубриці «Консультації з питань роботи рішень BAS» оновлений перелік рекомендацій та відповідей на питання по роботі рішень BAS ERP, BAS Комплексне управління підприємством, BAS Управління торгівлею і BAS Бухгалтерія.

Поради лінії консультацій по роботі в рішеннях «1С:ПІДПРИЄМСТВО 8»

У розділі оновлений перелік рекомендацій та відповідей на питання по роботі в прикладних рішеннях «1С:ПІДПРИЄМСТВО».

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами

Розділ «Робота з сервісом FREDO Звіт» рубрики «Методичні рекомендації щодо використання сервісів FREDO доповнений порядком роботи з розділом» Призначені для користувача настройки комплектів підписів», який призначений для настройки призначених для користувача комплектів підписів первинних документів.

Рубрика «Консультації з питань роботи сервісів FREDO» доповнена переліком проблемних ситуацій і порядком їх виправлення.

Зверніть увагу!

FREDO припиняє підтримку роботи сервісів на операційних системах (ОС) Windows XP і Windows Server 2003. Детальніше описано за посиланням https://its.1c.ua/news/487002.

З моменту попереднього огляду випущені версії «FREDO»: 01.01.026 — 01.01.027.

Консультації аудитора

Довідник «Консультації аудитора» доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу «Консультації аудитора» http://its.1c.ua/db/answauditu. Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС рівня ПРОФ.

Задати питання аудитору можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-формы з особистого кабінету на сайті ІТС.

Докладніше про сервіс «Консультації аудитора» та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54 .

Консультації для бухгалтера

У зв’язку з набранням чинності наказів Міністерства фінансів України від 16.07.2019 р № 308 та від 31.05.2019 р № 226 внесені зміни до підрозділів «Застосування спрощеної системи і відмову від неї» і «Оподаткування, облік і звітність» довідника «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності «. В даному довіднику в зв’язку зі змінами в законодавстві, які стосуються питань застосування юридичними особами спрощеної системи оподаткування, також актуалізовані матеріали «Особливості «перехідного» періоду при зміні системи оподаткування», «Переваги і недоліки спрощеної системи» і «Відповідальність платника єдиного податку».

У зв’язку з останніми змінами законодавства актуалізований розділ «Колективний договір на підприємстві (чи необхідно укладати і в якому порядку)» довідника «Праця і заробітна плата». В даному матеріалі розглянуті питання укладення, реєстрації та внесення змін до колдоговору, зміст колдоговору, регулювання питань оплати праці на підприємстві, охорони праці та відпусток в колективному договорі, а також відповідальність за порушення законодавства про колдоговорах.

Оновлені матеріали розділу «Військовий збір» довідника «Праця і заробітна плата». У тому числі оновлені приклади розрахунку і виплати військового збору в конфігурації «Зарплата и Управління Персоналом для України». Матеріали також актуальні для користувачів конфігурації «Управління виробничим підпріємством для України».

Опубліковані чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

  • Коментар від 28.11.2019: НБУ про здійснення виплат фізичним особам у зв’язку з вилученням з обігу дрібних монет номіналом 1, 2 і 5 копійок (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2476/hdoc) .
  • Коментар від 21.11.2019: Верховна Рада України внесла зміни до Податкового кодексу України щодо об’єднання звітності по ЄСВ та ПДФО (єдиним податком) (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2465/hdoc) .
  • Коментар від 15.11.2019: Мінфін України вніс зміни до деяких Положень (стандартів) бухгалтерського обліку та Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2419/hdoc) .

У розділі «Періодика і книги» опубліковані матеріали журналів «Бухгалтер» Олександра Кірша № 41-44 за 2019 рік.

У довіднику «Календар бухгалтера» представлена ​​інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності в грудні 2019 року.

Додані нові консультації та відповіді на питання в довідник «Дебет-Кредит. Питання і консультації «.

На сайті ІТС представлена ​​актуальна станом на 28.11.2019 р нормативно-правова база «ЛІГА: ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка», підготовлена ​​ІАЦ «Ліга».

Консультації для бюджетної сфери

У довіднику «Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектора» актуалізована інформація підрозділу «Основні засоби: облік надходження, наявності та вибуття» в зв’язку зі змінами, внесеними наказом Мінфіну України від 17.09.2019 р № 386 «Про затвердження Змін до Типового кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом і зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами» до наказу Мінфіну України від 29.12.2015 р № 1219 «Типова кореспонденція субрахунків ів бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом і зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами».

Нові версії прикладних рішень, випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу «Оновлення програм» https://portal.1c.eu/applications/65.

Технологічна платформа «1С:Підприємство 8»:

Типові конфігурації для «1С:ПІДПРИЄМСТВО 8»:

Типові конфігурації для Business Automation Software:

3. ЦІНИ

ІТС

Вид договору ІТС Договір Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн., без ПДВ
ІТС ПРОФ 
  12 міс. 6450
  6 міс. 3450
  3 міс. 1800
  окремий випуск 1200
  із щомісячною оплатою 600
  пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4 3810
  пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4 (із щомісячною оплатою, перші 8 місяців) 510
ІТС ТЕХНО 
  12 міс. 4500
  6 міс. 2400
  із щомісячною оплатою 420
ІТС ДЛЯ ВІДДАЛЕНОГО ОФІСУ на 12 міс. (залежно від кількості дозволів
  від 1 до 5 900
  від 6 до 10 810
  від 11 до 20 720
  від 21 до 50 630
  від 51 до 100 540
  більше 100 450
Апгрейд з ІТС ТЕХНО на ІТС ПРОФ
  доплата за 1 місяць 180
  доплата за 2 місяці 360
  доплата за 3 місяці 540
  доплата за 4 місяці 720
  доплата за 5 місяців 900
  доплата за 6 місяців 1080
  доплата за 7 місяців 1260
  доплата за 8 місяців 1440
  доплата за 9 місяців 1620
  доплата за 10 місяців 1800
  доплата за 11 місяців 1980

ІТС ПРОФ за програмою лояльності

Придбаний договір ІТС Тривалість попереднього договору ІТС
12 міс. або 
пільговий 8+4
6 міс. 3 міс. 
(в т.ч. пільговий)
1 міс.
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн., без ПДВ
ІТС ПРОФ на 12 місяців 5700 6090 6270 6390
ІТС ПРОФ на 6 місяців 3000 3150 3300 3390
ІТС ПРОФ на 3 місяці 1560 1650 1710 1770
ІТС ПРОФ на 1 місяць 900 990 1080 1170

Сервіс ІТС Галузевий

Вид сервісу 
ІТС Галузевий
Кількість місяців Рекоменд. роздрібна ціна, грн., без ПДВ
ІТС Галузевий 1-ї Категорії
  1 міс. 360
  3 міс. 780
  6 міс. 1440
  12 міс. 2700
  Пільговий 12 міс. 1800
ІТС Галузевий 2-ї Категорії
  1 міс. 720
  3 міс. 1560
  6 міс. 2880
  12 міс. 5400
  Пільговий 12 міс. 3600
ІТС Галузевий 3-ї Категорії
  1 міс. 1440
  3 міс. 3120
  6 міс. 5760
  12 міс. 10800
  Пільговий 12 міс. 7200
ІТС Галузевий 4-ї Категорії
  1 міс. 2160
  3 міс. 4650
  6 міс. 8700
  12 міс. 16200
  Пільговий 12 міс. 10800

Сервіси FREDO Звіт і FREDO ДокМен

Вид договору Рекоменд. роздрібна ціна, грн., без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для юридичної або фізичної особи і оновлення програмної продукції на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій «1С:Підприємство 8») 1200
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для додаткової юридичної або фізичної особи і оновлення програмної продукції на 1 місяць 102
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для ФОП на ССО і оновлення програмної продукції на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій «1С:Підприємство 8») 240
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для додаткової ФОП на ССО і оновлення програмної продукції на 1 місяць 21
Доступ до онлайн-сервісу FREDO ДокМен (основне підключення) і оновлення програмної продукції на 1 місяць 51
Доступ до онлайн-сервісів FREDO ДокМен (додаткове підключення) і оновлення програмної продукції на 1 місяць 51
Оновлення програмної продукції FREDO до мережевої версії 360

Сервіс Консультації аудиторів

Найменування Рекоменд. роздрібна ціна, 
грн. з ПДВ 20%
Інформаційно-консультаційна послуга «Консультація аудитора» 450

Сервіс Пактум.Контрагент

Назва сервісу Рекоменд. роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-2200 на 12 міс. 3000
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-1200 на 6 міс. 2000
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-300 на 3 міс. 600

Сервіс FlyDoc

Назва сервісу Рекоменд. роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу електронного документообігу «FlyDoc» для юридичної особи на 1 рік 5000
Доступ до онлайн-сервісу електронного документообігу «FlyDoc» для фізичної особи – підприємця (ФОП) на 1 рік 2500